Jeżeli stajemy przed koniecznością, albo chęcią nagłośnienia swojego pokoju, tak aby oglądanie filmów było w nim jeszcze przyjemniejsze. To z pewnością musimy się zastanowić, jakie rozwiązania będą dla nas najlepsze, tak abyśmy mieli pewność, że to co dla siebie wybierzemy, nie tylko będzie się świetnie sprawdzało, ale także będzie nam się podobało wizualnie.

Czy takie głośniki do zabudowy?

Możemy zaplanować, że naszych głośników nie będzie widać, że nikt niewtajemniczony nie będzie widział, skąd dobiega dźwięk. Takie rozwiązanie zazwyczaj jest wykorzystywane wtedy, gdy przeznaczamy oddzielny pokój na własną salę kinową, ale nie tylko. Wówczas kolumny montowane są w specjalnych ściankach, ale czy to w ogóle ma sens? Z pewnością zaletą tych głośników jest fakt, że możemy je ukryć w ścianie, suficie, albo szafie, co powoduje, że nie zabierają one dodatkowego miejsca, szczególnie jeśli mamy do dyspozycji małą przestrzeń. Oferują one stosunkowo dużą moc, a więc może się okazać, że pod względem jakości dźwięku, który oferują nie będą się różniły niczym od tradycyjnych kolumn, które możemy postawić w swoim pomieszczeniu. Co najwyżej, może się okazać, że cena takiego głośnika i jego późniejszego zamontowania może być jednak dość spora. Dlatego też, warto się zastanowić, czy taka zabudowa głośników faktycznie nam się opłaci.

Może tradycyjne kolumny głośnikowe?

Do wyboru będziemy mieli jeszcze tradycyjne kolumny głośnikowe. Są to zwykłe kolumny, różnej wielkości, które niejednokrotnie z pewnością widzieliśmy przy kinach domowych. Oferują nam one różne brzmienie, prezentują różną moc, ale jednocześnie też musimy się liczyć z tym, że koszt ich zakupu będzie mniejszy niż w przypadku głośników do zabudowy. Poza tym, takie tradycyjne kolumny głośników są widoczne dla postronnych osób, a więc warto zadbać o to, żeby ładnie się prezentowały wizualnie. No i musimy się liczyć z tym, że zabierają nam one trochę przestrzeni w pokoju, co może mieć spore znaczenie, zwłaszcza jeśli nasz pokój jest niewielkich rozmiarów. Warto się zastanowić jak mają wyglądać nasze głośniki, gdzie mają być zamontowane i w jaki sposób. Od tego, na co się ostatecznie zdecydujemy, będzie zależało to, które z nich powinniśmy kupić. Dlatego też o miejscu i sposobie ich montażu musimy myśleć już wcześniej, tak aby mieć pewność, że jeśli chcemy mieć głośniki w zabudowie, to kupiliśmy do tego odpowiednie elementy, które faktycznie będą się do tego nadawać.

Tak, jak w razie czego musimy mieć pewność, że mamy odpowiednie głośniki kolumnowe, które nie będą służyły pod zabudowę.