Zazwyczaj zanim zdecydujemy się na zakup droższego sprzętu, sprawdzamy co jest nam tutaj polecane i na co możemy się zdecydować. Przeważnie sprawdzane są różnego rodzaju rankingi, które powstają w oparciu o opinie nie tylko specjalistów, ale również zwyczajnych użytkowników. Dlatego warto zobaczyć, co jest nam oferowane w przypadku głośników do kina domowego.

Pierwsza piątka

Porównywane są zazwyczaj nie tylko ceny danych zestawów, ale przede wszystkim ich jakość i dźwięk, który jest nam przez nie oferowany. To oznacza, że czasami trzeba naprawdę dokładnie się zapoznać z wszystkimi informacjami, aby wiedzieć, co będzie dla nas najlepsze. I tak w rankingu na pierwszym miejscu znalazł się zestaw 5.1 Panasonic SC-BTT405EG-K o mocy muzycznej 600 W.

Posiada on 5 głośników, dzięki którym mamy pewność, że będziemy przyjemnie otuleni przez dźwięk, które pozytywnie zaskoczą nas doznaniami słuchowymi podczas odtwarzania muzyki, jak i oglądania filmów, nie mówiąc już o potężnym basie, który będzie nam tutaj oferowany. Plusem tych głośników jest również fakt, że łączone są one przez Bluetooth, a więc nie musimy się przejmować żadnymi przewodami. Atutem jest także wbudowany port USB pozwalający na odtwarzanie zdjęć, filmów czy muzyki z zewnętrznych dysków. Na drugim miejscu znajduje się Samsung HT-J4550, oferujący nam mnóstwo różnego rodzaju aplikacji, które sprawiają, że dźwięk jest na najwyższym poziomie, a do tego jeszcze mamy możliwość korzystania z radia internetowego. Ostatnie miejsce na podium zajął zestaw Sony BDV-E6100, oferujący technologię 3D, dający możliwość korzystania z systemu 5.1 o mocy 1000 W, a do tego oferujący podłączenie za pomocą Bluetooth lub WiFi. Tuż za podium pojawił się zestaw Sony BDV-N5200WB, oferujący nam moc 1000W, Bluetooth i WiFi, dzięki czemu będziemy mogli przesyłać muzykę z komputera poprzez domową sieć bezprzewodową.

Miejsce piątej natomiast zajął zestaw Sony HT-ST5000, proponujący nam system 7.2 z WiFi i technologią Dolby Atmos, która odwzorowuje miejsce źródła dźwięku w otoczeniu.

Druga piątka

Chociaż zazwyczaj skupiamy się na pierwszych miejscach, to w tym przypadku warto się dowiedzieć, co znajduje się dalej w rankingu. I tak na miejscu 6 znalazł się system Sony BDV-E4100, z mocą 1000W, systemem 5.1, Bluetooth i WiFi. Na miejscu 7 mamy Panasonic SC-BTT465EG, z technologią 5.1 i potężnie brzmiącym basem.

Miejsce 8 przypadło dla zestawu Fenda F&D T-200X, który oferuje nam Bluetooth 4.0, a więc otrzymamy niczym niezakłócony dźwięk w jakości jakiej jeszcze nie mieliśmy. Poza tym elegancki design sprawi, że taki zestaw będzie się idealnie prezentował w każdym pomieszczeniu. Przedostatnie miejsce w naszym rankingu zajmuje Sony BDV-N9200WB z mocą 1200W, posiadający port USB i możliwość łączenia się przez WiFi. Ostatnie miejsce w rankingu zajmuje zestaw Samsung HT-J4500 mający technologię 5.1 i moc wyjściową 500 W. Te zestawy w wielu parametrach wyglądają podobnie, w niektórych się różnią.

Różni je też wygląd kolumn i ich wielkość, a to oznacza, że należy się im bardzo dokładnie przyjrzeć, aby móc określić, co będzie dla nas najlepsze.