Coraz częściej podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki, ludzie korzystają ze słuchawek. Z jednej strony chodzi o to, żeby nie przeszkadzać innym osobom, żeby nie musiały one słuchać tego co my, jeśli nie mają na to ochoty. Jednak z drugiej strony chodzi również o to, aby nam nikt nie przeszkadzał. To oznacza, że dokładnie powinniśmy się zastanowić, jakie słuchawki wybrać i co więcej, na co konkretnie powinniśmy zwrócić uwagę, tak aby mieć pewność, że będą one spełniały nasze oczekiwania.

Douszne czy wokółuszne?

Przede wszystkim musimy się zastanowić, która opcja słuchawek będzie nam bardziej odpowiadała.

Czy takie, które wkładamy do ucha, a więc są niewielkie, z łatwością możemy je schować do kieszeni, a kiedy mamy je założone, to aż tak bardzo nie rzucają się w oczy? A może poszukujemy słuchawek, które idealnie będą otaczały nasze ucho, nic nie musimy wkładać do środka, ale jednocześnie musimy się liczyć z tym, że są one większe, masywniejsze, bardziej widoczne i z pewnością nie uda nam się ich tak łatwo schować do kieszeni? Praktycznie to, na jakiego typu słuchawki się zdecydujemy, w znacznej mierze będzie zależało od tego, co lubimy, czy nie mamy problemów z uszami i kiedy planujemy korzystać z takich słuchawek. Jednak przy ich wyborze, powinno być dla nas ważniejsze coś jeszcze innego. Mianowicie to, na ile będą nas one odcinały od świata zewnętrznego. A to świetnie mogą robić jedne i drugie, pod warunkiem, że będą wyposażone w odpowiedni system.

Co muszą posiadać?

Jeżeli chcemy się raczyć naszą ulubioną muzyką podczas jazdy komunikacją miejską, albo planujemy korzystać ze słuchawek w pracy, gdzie jest duży hałas, a my chcemy się od niego przy okazji odciąć, to koniecznie powinniśmy rozejrzeć się za odpowiednim rodzajem słuchawek.

Chodzi o to, aby posiadały one system QuietPoint TriLevel, a więc właśnie taki, który pomoże nam się odciąć od hałasów z zewnątrz i będzie świetnie je tłumił. Taki system coraz częściej proponowany jest w różnych słuchawkach, zarówno tych dousznych, jak i wokółusznych. Dlatego warto się dowiadywać, w jakim stopniu to zagłuszanie szumów zewnętrznych jest możliwe. Mamy takie propozycje słuchawek, gdzie ten szum jest zagłuszany w 90%, ale mamy również takie oferty, gdzie spokojnie możemy liczyć nawet na 95% wytłumienia, a to oznacza naprawdę dobry wynik. Niewielka część dźwięków z otoczenia, będzie dobiegała do naszych uszu i zakłócała nam spokojne słuchanie ulubionej muzyki.

Jeśli często słuchamy muzyki na dworze, podczas spacerów czy jazdy komunikacją miejską, jeśli pracujemy w miejscu gdzie jest duży hałas i chcemy posłuchać muzyki, a przy okazji odciąć się od tego nieprzyjemnego hałasu, to jak najbardziej powinniśmy się zacząć rozglądać za słuchawkami QuietPoint TriLevel. A to czy będą duże, czy małe, douszne czy wokółuszne, to już powinno zależeć od naszych preferencji i wygody.